Image Alt

Aplikacje w podróży

Nasze zorganizowane życie online, czyli

Aplikacje które ratują nam życie w podróży

Jednym z nieodłącznych elementów naszego podróżniczego życia, są aplikacje na naszych telefonach. Kiedyś wyjeżdżając na wakacje zabierało się papierowy przewodnik, rozmówki, czy nawet słownik, a jak się jechało za granicę samochodem, to koniecznie trzeba było zabrać ze sobą atlas samochodowy. Te czasy zdecydowanie minęły już bezpowrotnie, dziś wszystko jest online w zasięgue ręki, a raczej internetu.

Poniżej znajdziesz listę aplikacji, które ułatwiają nam zarówno przygotowanie kolejnej wyprawy  jak i sprawiają przyjemniejszą podróż samą w sobie. Jest to uniwersalna lista, która sprawdza się w każdej podróży. Dodatkowo będąc już na miescju w danym kraju sprawdzamy z czego lokalni korzystają.

Nawigacja i mapy

Google Maps – bez tego, to jak bez oczu. Jesteśmy przekonani, że aplikacji nikomu nie trzeba przedstawiać. 

Natomiast niewiele osób wie, że jest możliwość pobrania wycinka mapy, który będzie dostępny offline, a tym samym używając nawigacji nie będziesz wykorzystywać pakietu internetu.

Mapy.cz – odkryliśmy aplikację na Maderze, kiedy chcieliśmy znaleźć levady, co prawda nie testowaliśmy jej poza Madera, natomiast zawiera ona szlaki, co podczas hikingu się mega przydaje.  

Płatności

Revolut – czasy kiedy trzeba było wymieniać gotówkę przed wyjazdem za granicę już minęły. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich krajów, natomiast w wiekszości można płacić już karta, zwłaszcza w Europie. Jeśli chcesz zaoszczędzić na przewalutowaniu warto założyć konto Revolut używając tego linka, otrzymasz kartę płatniczą, która możesz doładować w złotówkach a następnie wymienić na potrzebną walutę. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy waluta kraju do którego jedziesz, jest dostępna w Revoult, na tę chwilę jest ponad 20 najbardziej popularnych walut z Europy i ze świata. 

Kopia zapasowa

Dropbox – umożliwia automatyczną synchronizację zdjęć. Trzymamy również tam: skany książeczki szczepień Szymka, ubezpieczenie i inne przydatne w podróży dokumenty. Nigdy nie wiesz, kiedy konieczny będzie dostęp do ważnych dla Ciebie rzeczy, warto mieć je pod ręką.

Pamiętaj, że wybrane rzeczy, możesz zapisać na swoim telefonie, używając trybu offline, co pozwoli Ci mieć do nich dostęp nawet bez internetu.

Możesz mieć aż do 22GB za “darmo”, dzięki poleceniom albo po prostu kup jednorazowo konto na Allegro ?

Google Drive – tutaj trzymamy wszystkie artykuly na bloga, notatki, rozliczenia, planery, harmonogramy itp. Google Doc i Google Sheets  absolutnie wyparły klasyczne dokumnety z pakiety Office.

Adobe Creative Cloud – dzięki temu narzędziu mamy zsynchronizowane zdjęcia na wszystkich urządzeniach i możemy obrabiać zdjęcia na każdym z nich i nie duplikujemy swojej pracy. Znajdują się tam tylko bierzące zdjęcia, gdyż w jest dostępne zaledwie 100GB. Nie traktujemy tego jako jedyne źródło naszych zdjęć, raczej jako częściowy backup.

Podróże z dzieckiem po Maderze - Wspólnie Przez Świat
Ekslorujać Malezję i Indonezję

Przez trzy miesiące w Azji bez urlopu

Będąc 3 miesiące w Azji z 14-sto miesięcznym Szymkiem, Bartek wziął 2 dni urlopu, na transport z Polski, pozostałe dni pracował normalnie. Na tamte czasy precedens w firmie, dziś już raczej norma. Madera, 2 miesiące na wyspie i ani jednego dnia urlopu.
Pewnie się zastanawiasz jak to możliwe, w Malezji było zdecydowanie łatwiej, dzięki różnicy czasu GMT+8, kiedy nam się dzień powoli kończył, Polska zaczynała pracę, pozwalało nam to na eksplorowania w ciągu dnia miasta, a w ciągu nocy pracę. A weekendy wiadomo zmiana miejscówki. OK… ale kiedy sen? Uwierz nam, motywacja i energia w podróży jest znacznie większa i dodatkowo nie marnujesz czasu na kotki w internecie, tylko skupiasz się na zadaniach żeby je szybko skończyć - mega efektywne. Nie ukrywamy, że podróż nas zmęczyła, ale nie przez pracę, ale przez zmianę lokalizacji co kilka dni, to była dla nas lekcja i już tak nie robimy. #SlowTravel

Wspólnie Przez Świat - Przygotowanie do podróży
Rozrywka

Netflix – rzadko się zdarze, że mamy czas w podróży na oglądanie seriali, które  nawiasem mówiąc uwielbiamy. Jednak ratuje nam życie w samolocie czy autobusie, w którym spędzamy kilka godzin. 

Ulubione bajki Szymka, pobieramy przed wyjazdem na telefon, później może je obejrzeć bez dostępu do internetu. 

Dropbox – tak jak pisaliśmy wcześniej głownie do dostępu dokumentów i archowizacji. Natomiast można też umieścić tam bajki czy filmy a następnie pobrać je na telefon. Pamietajmy, żeby przy tym nie łamać praw autorski.

Noclegi

Booking.comnajbardziej popularna aplikacja do rezerwacji hoteli jak również mieszkań. Jeśli nie masz jeszcze konta na booking.com, koniecznie załóż konto używając tego linka.

Airbnbalternatywa dla Booking.com, natomiast niekoniecznie tańsza, natomiast warto sprawdzić aktualną ofertę, często są inne niż na Booking. Pamięta, że do ceny jaką widzisz w wynikach wyszukiwania może być doliczana masa dodatkowych opłat ?. Jeśli nie masz jeszcze konta na Airbnb, możesz założyć je używając tego linka.

Agodaalternatywa do wyszukiwania noclegów, czasem zdarzało się, że na tej platformie, ten sam obiekt był tańszy niż na Booking.

Rental cars – aplikacja z rodziny Booking, umożliwiająca wynajem samochodu w najbardziej popularnych wypożyczalniach, między innymi SIXT, HERTZ, EUROPCAR, Alamo, Trifty i wiele innych.

Park4night – odkąd zaczęliśmy naszą przygodę z campingami, mega przydatna aplikacja zawierająca darmowe jak i płatne campingi. Korzystaliśmy z niej podczas eksplorowania Szkocji.

Komunikacja

Google Translate – do dziś wspominamy rozmowę przez te aplikacje z Tajką, kiedy próbowaliśmy znaleźć miejsce odjazdu autobusu ? Pamiętaj, że możesz pobrać dany język na telefon i korzystać z tłumacza w trybie offline bez wykorzystywania pakietu internetu.

Whatsapp jeżeli jeszcze nie masz tam konta, to załóż je przed wyjazdem. Bardzo dużo osób mających styczność z obcokrajowcami, korzystają właśnie z tego komunikatora. Umożliwia zarówno rozmowy i jak i czat. Szczególnie przydatne w Azji, do komunikacji z przewodnikami, czy właścicielami mieszkań

Organizacja

Tripcoin – darmowa aplikacja dostępna tylko na iOS do monitorowanie wydatków, jak również budżetowania. Umożliwa dodawanie wydatków, definiowanie własnych kategorii, backup na Dropbox, wspiera również różne waluty, generuje raporty i wykresy. Mage przydatne, zwłaszcza jak chcesz sprawdzić na koniec ile kosztował dany wyjazd. 

Trello – dzięki tej aplikacji nasze pakowanie staje się o niebo łatwiejsze. Obszerne wyjaśnienie jak z niej korzystać możesz sprawdzić w naszym artykule “Jak pakuje się Hardcorwy Szymek”

Tripadvisor – kombo aplikacja do wyszukiwania atrakcji w danym miejscu w tym restuaracji czy barów. Musimy jednak przyznać, że coraz rzedziej z niej korzystamy i wybieramy restauracje empirycznie spacerując ulicami.

Trzeba też wspomnieć, że coraz częściej muzea lub inne atrakcje z których chcemy skorzystać podczas podrózy, mają swoje aplikacje na telefon zarówno na iOS jak i Android. Przykładowo aplikacja do Louvre Museum czy Stonhenge.

Podróże z dzieckiem po Maderze - Wspólnie Przez Świat

#odwazsiemarzyc

Follow us on