s

Jak podróżujemy?

Znajdź odpowiedź na

najczęściej zadawane nam pytania zarówno na Instagramie, czy personalnie podczas spotkania.

Wspólnie Przez Świat
01 Jak zacząć podróżować

To już pytanie filozoficzne, poprostu spakuj się i zacznij 🙂 Natomiast jeśli interesuje Ciebie jak wyglądały nasze początki podróżowania z dzieckiem, czy zdecydowaliśmy się pojechać do Tajlandii w ciąży, jak unikliśmy wybuchu bomby na Sri Lance, to zapraszamy Ciebie do dalszego czytania tutaj.

02 Ile lat miał Szymek kiedy zaczął podróżować?

Śmiejemy się, że pierwszą podróż odbył w brzuchu mamy po Tajlandii. Jednak w rzeczywistości mając 7 miesięcy odbył swój pierwszy lot na Fuerteventura, a w wieku trzech lat miał już za sobą ich ponad 30.

03 Czy wykupujemy szczególne ubezpiecznie

Ubezpieczenia to zdecydowanie indywidualna sprawa, każdy wybiera takie opcje, które sprawiają, że dają one mu poczucie komfortu. My zazwyczaj wykupujemy podstawowe ubezpiecznie w podróży, dodatkowo każdy z nas posiada Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ. Kartę możesz wyrobić za darmo i zapewnia podstawową opiekę medyczną w krajach UE lub EFTA, więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie NFZ

04 A co ze szkołą Szymka

Na to też przyjdzie czas... 🙂

05 Co zabieramy ze sobą

Nasze pakowanie można by opisać jednym słowem – minimalistyczne. Zawsze wychodzimy z założenia, że gdziekolwiek nie pojedziemy i czegoś nam naprawdę zabraknie, to po prostu to kupimy. Jeśli chesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz wpis o tym jak się pakujemy.

06 Czym robimy zdjęcia

Zdecydowanie elektronika zajmuje znaczną część naszego bagażu, zazwyczaj jeden plecak, to właśnie wszystkie niezbędne elementu do pracy zdalnej jaki i rejestrowania naszych wspomnień. Przez lata podróżowania zestaw osiągnął absoultne minimum, w postaci Sony A7C i dwóch obiektywów 35mm i 85mm. Zresztą pełną listę naszych podróżnyczych „gadżetów” znajdziesz tutaj

Follow us on