Image Alt

Czym robimy zdjęcia

Aparat, Dron, Statyw

Co nosimy w plecaku

Zdecydowanie elektronika zajmuje znaczną część naszego bagażu, zazwyczaj jeden plecak, to właśnie wszystkie niezbędne elementu do pracy zdalnej jaki i rejestrowania naszych wspomnień. Przez lata podróżowania zestaw wciąż ewoluuje do optymalnego minimum.

Aparat

Aktualnie w akcji: Sony α7VR, Dron DJI Mavic Mini 3 Pro
Na emeryturze: Sony α7C, Sony A6500, Nikon D50, DJI Mavic Pro

Zasłużony przez 6 lat Sony A6500 będąc z nami w blisko 15 krajach przeszedł na emeryturę. Możemy go z ręką na sercu polecić, zrobiliśmy nim miliony, dosłownie miliony zdjęć i filmów, które cieszą nas do dziś. Jest ultra lekki, kompaktowy i zapewnia wystarczającą jakość.

Teraz przyszedł czas na pełną klatkę, filmy w 4K i zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych.

Aktualnie testujemy Sony α7C, póki co nas nie zawiódł i sprawdza się idealnie z Sony FE 35mm F1.4 GM oraz Sony FE 70-200mm F2.8 GM

Obiektywy

Wielokrotnie próbowaliśmy budżetowych rozwiązań z różnymi ogniskowymi, jednak zawsze wybieraliśmy stałoogniskowe obiektywy, które zapewniają zazwyczaj wyższą jakość obrazu oraz lepsze parametry optyczne.

Jak mantrę powtarzaliśmy, że zooma, to mamy w nogach. Jednak o samego zooma tutaj nie chodzi, jeśli zainteresował Cię temat, napisz do nas, chętnie opowiemy o co dokładnie chodzi 😉 Aktualne dwa obiektywy w zakresie 24mm-200mm idealnie pokrywają nasze zapotrzebowanie do upamiętniania pejzaży jak i robienia portretów. 

Aktualnie w akcji: 

Na półce w domu:

Na emeryturze:

Filtry: 

Stabilizacja

  • Statyw Benro TSL08CN00, karbonowy ważący zaledwie kilogram, idealnie sprawdza nam się do wspólnych zdjęć
  • Jobbie GorillaPod® 1K – statyw do nagrywania wideo z ręki, ale również sprawdza się jako mini statyw do wspólnych zdjęć.
  • Zhiyun Crane V2 Gimbal Stabiliser, używamy bardzo sporadycznie, jest niewygodny podczas przemieszczania się. Dodatkowo uciążliwe jest robić zdjęcia ze stabilizatorem a dopinanie aparatu to koszmar. 
  • DJI OM 4 Combo 3-Axis Gimbal – w fazie testowania, głownie pod stories na insta

 

Podróże z dzieckiem po Maderze - Wspólnie Przez Świat
Coś co robi robotę

Peak Design

Klik odpinam obiektyw od aparatu, mocuje na uchwycie przy plecaku, ściągam drugi obiektyw, mocuje do aparatu i go. Całość niecałe 20 sekund. Przetestowane w Szkocji, sprawdza się idealnie. Jaramy się tym udogodnieniem jak mało czym, kawałek metalu, który zwyczajnie robi robotę.

Era sprzed peak design

Bartek godnie klęka, najczęściej przed Zuzką, jak podczas oświadczyn, ściąga plecak wyciąga obiektyw, zmienia go, chowa poprzedni obiektyw do plecaka, wstaje i jest gotów do zdjęcia. Wtem chwila, którą tak bardzo chciał uchwycić już przeminęła bezpowrotnie. Jeśli do tego jeszcze dodamy Szymka, którego często noszę na barana, to scenariusz wygląda nieco inaczej w zależności od pośpiechu. Pochyl się do przodu trzymając Szymka, Zuzka wyciąga obiektyw zapina plecak i gotowy do strzału.

Wspólnie Przez Świat - Przygotowanie do podróży

Akcesoria

Powyższy zestaw pozwala nam na wielogodzinne wędrówki z plecakiem załadowanym całym zestawem foto/wideo. 

Dodatkowo, aby wszystko współgrało idealnie ze sobą potrzebujemy “kilku”, gadżetów, które ułatwiają nam życie w podróży.

  • Plecak – Testujemy żółty Shimoda Action X40 a wcześniej piękny zielony Manfrotto – National Geographic Rain Forest, uwielbiamy go ponad wszystko, zabieramy go wszędzie i zawsze nawet na zakupy do Lidla (true story) ;D Mega pakowny i wytrzymały, zjeździł z nami masę krajów w różnych warunkach pogodowych i nadal z nami jest i nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło.  
  • Powerbank – Anker
  • Ładowarka – Anker PowerPort Atom PD 4 – bestia która umożliwia nam ładowanie dwóch MacBooków Pro jednocześnie, do tego nie potrzebujemy ładowarek do telefonów, zegarków, aparatu czy czegokolwiek co ma USB. Jedna by ładować wszystko haha, no prawie wszystko, zostaje jeszcze niestandardowa ładowarka do Drona 🙁 
  • Przejściówki do MacBooka – Anker
  • Dysk USB 1TB – Porsche Design AR35U3
  • Peak Design – Uchwyt do obiektywu i aparatu. Odkrycie roku  2021 na Maderze, jaką to robi robotę, to się w głowie nie mieści. Szybkość wymiany obiektywu plus wolne ręce, to coś co zapewnia nam absolutny komfort podczas eksplorowania świata. 
Podróże z dzieckiem po Maderze - Wspólnie Przez Świat
Follow us on