Image Alt

Blog

Madera – Ponta de Sao Lourenco

Jest wiele miejsc na Maderze, które warto odwiedzić, jednak PONTA DE SAO LOURENCO jest jednym z tych NAJ, najdalej wysunięty punkt na wschód wyspy, Sao Lourenco czyli półwysep Świętego Wawrzyńca. 

Szlak zaczyna się bardzo łagodnie, z parkingu później zdarzają się odcinki o lekkim nachyleniu, natomiast zarówno my jak i Szymek czuliśmy się bardzo komfortowo. Trasa jest dosyć długa (w dwie strony około 8km), jednak jest ona pozbawiona wielkich przewyższesz, to idealne miejsce na całodniowy pobyt uwzględniając piknik.

Nam trasa zajęła 4h, ale spokojnie moglibyśmy zostać tam dłużej, gdybyśmy tylko mogli. Widoki są naprawdę przecudowne, zwłaszcza na samym końcu półwyspu na punkcie widokowym Ponta do Furado, naszym zdaniem to miejsce powinno znaleźć się na Twojej liście.

PONTA DE SAO LOURENCO TO NIEZAPOMNIANA PODRÓŻ NA KRANIEC WYSPY.

Podróż z dzieckiem

Jeśli wyruszycie w trasę z dziećmi to warto mieć na uwadze dwie ważne rzeczy: dopiero na końcwej części trasy znajduje się Casa do Sardinha – schronisko otoczone palmami wyglądają niemalże jak oaza, gdzie można kupić jedzenie i picie. I to tam znajdują się pierwsze drzewa, więc przy dużym słońcu warto mieć krem z filtrem i jakieś nakrycie głowy.

CZY WARTO?

Tego miejsca nie można opuścić! Szlak robi niesamowite wrażenie. Spacerujać szlakiem, można zobaczyć z obu stron, cieżko powstrzymać pragnienie biegania od jedngo brzegu do drugiego, żeby móc nasycić się w pełni widokami.

Z jednej strony spokojny ocean, a z drugiej dzikie, wzburzone fale uderzające o linię brzegową wyspy i wyłaniające się z oceanu skały. Trasa kończy się na punkcie widokowym Ponta do Furado i już dalej się nie da 🙂 Tam możesz odetchnąć i w ciszy patrzeć na ocean.

Moglibyśmy pisać bez końca i zachęcać Cię do doświadczenia tego miejsca, albo po prostu możesz przyjechać i przekonać się czy Madera zachwyci Cię tak samo jak nas 🙂

Post a Comment

Follow us on