Image Alt

Blog

Wspólnie Przez Świat - Przystanek Woodstock 2018

Woodstock – jak zorganizować urodziny dwulatkowi?

Jeśli mielibyście wyobrazić sobie swoje najbardziej odjechane urodziny, to jakby one wyglądały? Tropikalna wyspa wraz z przyjaciółmi, czy może mega impreza na Ibizie? Zastanawiamy się jak będzie wspominać Szymon swoje drugie urodziny na festiwalu Pol’and’Rock, Woodstock.

Już w zeszłym roku tuż po roczku Szymka zaczęliśmy zastanawiać się, ciekawe jakby to było zabrać go na najpiękniejszy festiwal muzyczny w Polsce. Hmmm… i jakby tak naszemu maluchowi wyprawić największe urodziny na Ziemi ? Może nawet Jurek Owsiak zaśpiewa mu sto lat… ?

Na przystanek wyruszyliśmy tuż przed południem w czwartek, tak żeby trafić na młodego drzemkę ? Do Kostrzyna z Gdyni jest jakieś 400 km, stwierdziliśmy, że Google Maps się rzadko myli, więc spokojnie w 5h się wyrobimy i tym samym będziemy o 16 na miejscu. Rozbijemy szybko namiot i jazda na pole.

Plan był dobry do momentu aż pogoda nas zaskoczyła i od Wałcza lało tak mocno, że zaczęło totalnie zalewać miasto. Pocieszające jest to, że nie tylko Trójmiasto ma problem z kanalizacja ? Padało na tyle mocno że jeden z samochód wjechał na skrzyżowanie i już tam został, zalało go totalnie. Cały czas w głowie mieliśmy wizje błota na Woodstock i całego syfu wypływającego na ulice. Co ciekawe nasi znajomi cały czas przysyłali nam świeże informacje pogodowe prosto z pola. Wręcz prosili żebyśmy przywieźli im trochę deszczu ?

pole było absolutnie zaczarowane swoją aurą miłości i tolerancji, pełne słońcA ☀️

Wspólnie Przez Świat - Przystanek Woodstock 2018

STO LAT ŚPIEWANE DLA SZYMKA PRZEZ JURKA OWSIAKA?

Taki mieliśmy plan, a raczej Zuzka, chodziła po polu i mówiła, ja Szymkowi to załatwię, zobaczysz ?

Miała nas do tego przybliżyć tabliczka na wózku Szymka. Od razu jak przyjechaliśmy na Woodstock, napisaliśmy na niej „Dziś 2 lata już mam”.

To co nas spotkało tuż po tym tylko podkreśla przyjacielski charakter tego festiwalu. Doświadczyliśmy niezliczonej ilość spontanicznych „Sto lat”, a nawet prezentów…

Zacząłem powoli wierzyć w to, że Zuzka jest w stanie sprawić, że wyluzowany Woodstock zaśpiewa Szymkowi „100 lat”.

Przechodząc przez pole zaszliśmy do strefy PLAY po dmuchaną piłkę plażową dla naszego solenizanta. A że akurat w tej strefie była seria bekowych konkursów, to Zuzka całkowicie spontanicznie podeszła do prowadzącego i zgadnijcie co się wydarzyło… Jedno wielkie Woodstockowe sto lat 🙂 Mama zdecydowanie zasługuje na order – OGARNIACZKI ROKU ?

FESTIWAL Z DZIECKIEM, JAK TO ZROBIĆ?

Uwierzcie nam można spędzić cudowny czas na festiwalu całą rodziną: uczestniczyć w warsztatach, wykładach i koncertach. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach.

SPAKUJ ZE SOBĄ:

  1. SŁUCHAWKI OCHRONNE – praktycznie w każdym miejscu na festiwalu jest na głośno albo bardzo głośno. Całe szczęście Szymek nie miał problemu z noszeniem słuchawek. Nawet w nich zasypiał w wózku wieczorem jak słuchaliśmy koncertów ze wzgórza ASP.
  2. NUMER TELEFONU – możesz założyć opaskę, koszulkę podpisaną markerem, może być to cokolwiek, jednak musi być trwałe. Na wejściu Pokojowy Patrol rozdaje papierowe opaski. TURBO WAŻNE – NIE umieszczać imienia dziecka, ułatwia to nawiązanie kontaktu nieznajomego z dzieckiem!
  3. MOKRE CHUSTECZKI – co tutaj dużo mówić, kurz, pył unosi się wszędzie. Weźcie ich naprawdę dużo!
  4. OCHRONA GŁOWY– w zależności od pogody, zabierz deszczak albo hustę (czapkę) na głowę. Pamiętaj też o kremie do opalania, na polu nie uraczysz cienia ☀️

TURBO WAŻNE – NIE umieszczaj imienia dziecka na opasce z numerem telefonu, ułatwia to nawiązanie kontaktu nieznajomego z dzieckiem!

Wspólnie Przez Świat - Przystanek Woodstock 2018
Wspólnie Przez Świat - Przystanek Woodstock 2018
ŻYCIE NA FESTIWALU

  1. NOCLEG – jak spać na festiwalu? Kilka lata temu było to wyzwanie. Teraz jest wiele możliwości, między innymi można wynająć miejsce na FamilyCamp, ToiCamp, gdzie są porcelanowe toalety, prysznice itd, więc full wypas. My rozłożyliśmy się na parkingu z namiotem i też było super. W końcu jakie dziecko nie lubi przygód? ⛺️
  2. HIGIENA – no i tutaj możny by książkę napisać o tym jak Woodstokowicze radzą sobie z higieną – w skrócie można powiedzieć, że jedni sobie radzą, a inni nie. My mieliśmy taki patent, że zostawialiśmy baniak z woda w samochodzie, który się nagrzewał przez cały dzień, a wieczorem gorący prysznic.
  3. BEZPIECZEŃSTWO – Woodstock jest najpiękniejszym festiwalem na Świecie, ludzie są przyjaźni, pełni tolerancji. Nie zdażyła nam się ani jedna sytuacja, w której byśmy się czuli niekomfortowo.
  4. JEDZENIE – to jest to chyba najważniejszy punkt ? Ci co byli na Woodstock to wiedzą ile trzeba stać w kolejce do Lidla. Ciii… teraz mała podpowiedz… głodne dziecko na ręka otwiera wszelkie drzwi ? Przepraszamy wszystkich, którzy musieli przez nas odrobinę dłużej poczekać ?

Flash back z 21 Przystanek WooDstock

A dwa lata wcześniej „załatwiła” nam wejście na zaplecze głównej sceny podczas rozwijania polskiej flagi. To był niesamowity widok! Nawiasem mówiąc niesamowite uczucie, móc poczuć jak drży klatka piersiowa nie tylko od basów, ale przede wszystkim od emocji jakie temu towarzyszą. Zreszta tutaj mały flashback z tamtej edycji Woodstock.

Czy zorganizowanie 2 urodzin swojemu dziecku na Woodstock to SUPER pomysł ?

Bardzo często podczas festiwalu zaczepiali nas ludzie i mówili – SUPER – zabraliście młodego, gratulujemy odwagi. SUPER! Jeden woodstockowicz podszedł i powiedział, że dziś się dowiedział, że będzie ojcem i jest przerażony. Szybko mu wytłumaczyliśmy, że nie ma się czego bać, że to cudowny czas, niewyspania, wyczerpania i absolutnego poświęcenia swoich pasji na rzecz dziecka. Oczywiście chwile później zaczęliśmy się śmiać ?

Drugim najczęściej pojawiającym się pytaniem było – kiedy dziecko będzie gotowe żeby go zabrać na festiwal?

WOW prawda jest taka, że to nie dziecko ma być gotowe tylko rodzice!

Czasy pogo pod główną scena po północy na razie zostały zawieszone, nie znaczy to jednak, że nie można czerpać radości z bycia na Woodstock.

Strasznie się cieszymy, że Szymek mógł doświadczyć życia na polu, noclegu w namiocie, wszechpanujacego kurzu i niczym ograniczonej tolerancji, różnorodności i miłości.

W 2019 roku też planujemy pojawić się na festiwalu, z kim tym razem przybijemy piątkę?

Wspólnie Przez Świat - Przystanek Woodstock 2018
Wspólnie Przez Świat - Przystanek Woodstock 2018

Post a Comment

Follow us on