Image Alt

Blog

RPA - Pingwiny na Boulders Beach - Wspólnie Przez Świat

Boulders Beach – Czy pingwiny żyją w afryce?

Południowa Afryka (RPA)to kraj, który obfituje w niesamowite cuda natury, a jednym z najbardziej unikalnych miejsc jest Boulders Beach, gdzie zobaczysz afrykańskie pingwiny.

To niepowtarzalne i niezapomniane doświadczenie nie tylko dla podróżujących z dziećmi – super frajda zobaczyć jak pingwiny chodzą między ludzmi, wskakują do wody, czy wygrzewają się na kamieniach.

To nie przypadek że w Simon’s Town można spotkać pingwiny

Jak dojechać do Boulders Beach

Plaża, która jest domem dla dużej kolonii pingwinów afrykańskich, znajduje się tuż za Kapsztadem w Simon’s Town.

Zanim dotrzesz do plaży z pingwinami, najlepiej zostawić samochód na darmowym parkingu „Seaforth Beach Parking Lot” i przyjść się wzdłuż promenady aż do samej Boulders Beach.

Plaża ma swoją nazwę od dużych granitowych skał, które otaczają jej brzegi, stanowiąc malowniczy krajobraz, to właśnie na tych skałach często można zobaczyć wygrzewające się pingwiny.

Dla osób które lubią się kompać w słońcu i schłodzić się w…. lodowatej wodzie, to miejsce na pewno przypadnie im do gustu. Plaża nie jest zbyt duża i zazwyczaj jest pełna turystów, spragnionych zobaczenia pingwinów.

Ikona Aplikacji Mobilnej - Wspólnie Przez Świat

Stworzyliśmy interaktywny przewodnik po Kapsztadzie na telefon w aplikacji StarGuide. Znajdziesz tam między innymi plaże, punkty widokowe oraz restauracje, które musisz odwiedzić będąc w Kapsztadzie.

Visitor Center – Boulders Beach

Spacerująć promenadą wzdłuż plaży dojdziesz do pierwszego Visitor Center (Boulders Penguin Colony), gdzie można kupić bilety wstępu.

WIEKCENA
Poniżej 12R88 / 20PLN
Powyżej 12R176 / 40 PLN

Poza dostępu do sklepu, gdzie kupisz przeróżne pamiątki z wizerunkiem pingwinów, znajdziesz również informacje edukacyjne. Już kilka minut później zobaczysz spacerujące pingwiny po plaży jednak tym razem z drewnianej plaformy.

Jeżeli chcesz mieć afrykańskie pingwiny na wyciągnięcie ręki, musisz wyjść z Visitor Center i przejść kawałek dalej. Tam znajduje się wejśćie na Boulders Beach, na której respektowane są kupione bielty w Visitor Center.

Bez większego pośpiechu z odwiedzeniem plaży, visitor center oraz pobcowaniem z pingwinami potrzebowaliśmy około 4h. W drodze powrotnej zaszliśmy na pyszną kawę i lody w Penguin Beach ice-cream.

Polecamy wynając samochód i doświadczyć RPA poza Kapsztadem. Przejechać się malowniczą trasą Garden Route, pójść na trekking w parku narodowym Robberg.

PINGWIN AFRYKAŃSKI

Pingwiny afrykańskie są jednym z najmniejszych gatunków pingwinów i występują tylko wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Afryki.

Nieloty na Boulders Beach są częścią kolonii, która lęgnie się tutaj od ponad 30 lat, a populacja wzrosła już do ponad 2 000 ptaków.

To jedyny gatunek pingwinów, który buduje swoje gniazda w dziurach w ziemi, a nie na powierzchni.

Powstał ciekawy film o mieście pingwinów „Penguin Town”, można go obejrzeć na Netflix.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące RPA lub innych zagadnień związanych z podróżami, napisz do nas na Instagramie, na pewno odpowiemy i postaramy się doradzić jak najlepiej potrafimy.

Follow us on